Pages Navigation Menu

szerokie pozycjonowanie Warszawa

Mobile email marketing: Jak dostosować komunikację do urządzeń mobilnych

Mobile email marketing: Jak dostosować komunikację do urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, email marketing musi zostać odpowiednio dostosowany, aby przynosił pożądane rezultaty. Jak więc przygotować najlepszą komunikację dla odbiorców korzystających z telefonów i tabletów?

Ważność responsywności strony internetowej.

Komunikacja jest jednym z elementów składowych email marketingu. Warto jednocześnie zadbać o dostosowanie responsywności strony internetowej, na którą zostaniemy przekierowani z emaila. Odbiorcy będą dzięki temu mogli w łatwy sposób przeglądać treść, niezależnie od tego, jakie urządzenie wykorzystują.

Tytuł powinien być krótki i treściwy.

Tytuł maila powinien być jak najbardziej zwięzły i przyciągający uwagę. Jest to ważny element, ponieważ odbiorcy często przeglądają swoje maile w szybkim tempie, czytając tylko te, które są dla nich najistotniejsze. Warto zwrócić uwagę na to, żeby szybko zainteresować odbiorcę i przekonać go do otwarcia wiadomości, a nie tylko wyrzucić ją do kosza.

Wiadomość powinna być krótka i przystępna.

W przypadku wiadomości, również warto postawić na zwięzłość. Długie maile, pełne tekstu, z pewnością spowodują zniechęcenie odbiorców. Lepiej zdecydować się na przystępny przekaz, wart uwagi. Komunikujemy się z osobami, które nie mają zbyt wiele czasu, by poświęcić go na długi tekst.

Krótkie akapity, dużo zdjeć.

Podobnie jak w przypadku tekstu, warto zadbać o to, by email zawierał krótkie akapity. Dzięki temu czytanie wiadomości będzie łatwiejsze i bardziej przyjemne. Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczanie w mailu dużo zdjęć i grafik, które w ciekawy sposób uzupełnią przekaz i zainteresują odbiorców.

Zsumowanie najważniejszych informacji.

Na koniec warto dodać, że warto umieścić w mailu podsumowanie najważniejszych informacji lub odpowiedzi na ewentualne pytania, aby odbiorcy nie musieli przewijać całej wiadomości, by znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie. To pozwoli na znaczące uproszczenie procesu czytania, dzięki czemu odbiorcy skupią się na najważniejszej treści.