Pages Navigation Menu

szerokie pozycjonowanie Warszawa

Jak dbać o tablicę suchościeralną?

Jak dbać o tablicę suchościeralną?

W obecnych czasach coraz więcej osób może sobie pozwolić na pracę w domowym zaciszu, a w związku z tym potrzeby zakupowe cały czas się zmieniają. Jeszcze jakiś czas temu tablice magnetyczne suchościeralne zarezerwowane były dla przestrzeni szkolnych lub biznesowych, ale trend ten się zmienia. Teraz na taki zakup coraz częściej decydujemy się, myśląc o wyposażeniu naszego domu. W domowych warunkach tablica suchościeralna może przydać się nie tylko do pracy, ale będzie też pełniła funkcję zabawki edukacyjnej, którą postawimy w pokoju dziecięcym. Przy takiej tablicy nasz maluch może uczyć się czytać i pisać, a także grać w kalambury z przyjaciółmi lub rodziną. Oczywiście to tylko kilka przykładowych zastosowań tego funkcjonalnego sprzętu.

Korzystanie z takiej tablicy to również określony zakres obowiązków. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jak prawidłowo o nią dbać, by zachować jej właściwości oraz sprawić, że posłuży nam znacznie dłużej. Najskuteczniejszym dbaniem o tablicę jest prewencja, czyli unikanie preparatów i markerów, które destrukcyjnie mogą wpływać na tablicę. Specjalne markery, magnesy oraz środki czyszczące pozwolą nam na prawidłową i przede wszystkim prostą pielęgnację każdej tablicy.

Jak czyścić tablicę suchościeralną?

Podstawowe i codzienne zabiegi pielęgnacyjne powinny polegać na wycieraniu tablicy suchą gąbką lub szmatką. To powinno wystarczyć, o ile będziemy sumienni i po każdym wykorzystaniu dokładnie wyczyścimy tablice i przygotujemy ją na przyszłość. Jeżeli tusz z markera pozostanie na tablicy zbyt długo, to usunięcie jego z jej powierzchni może wymagać więcej pracy. Idealnie do czyszczenia tablicy nadają się dedykowane gąbki z uchwytami, które przy okazji są bardzo wygodne. Niektóre z nich posiadają magnesy, dzięki czemu gąbka taka może być cały czas na tablicy lub można umieścić ją w specjalnym pojemniku.

Czyszczenie na sucho jest bardzo skuteczne, lecz czasem warto pomyśleć również o wykorzystaniu dedykowanych preparatów do czyszczenia. Na rynku znajdziemy płyny do czyszczenia tablic suchościeralnych, które są na tyle silne, by usunąć zabrudzenia, a jednocześnie nie uszkadzają tablicy. Prawidłowo pielęgnowana i czyszczona tablica może posłużyć nam dość długo, nawet w warunkach intensywnej eksploatacji. W związku z tym warto zadać sobie trochę więcej trudu i o nią dbać.